دسته
مطالب مفید
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 5752
تعداد نوشته ها : 55
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
GraphistThem260

طبیعی است که برخورد جدی با خاطیان واکسن یک مطالبه عمومی باشد و چنان‎چه از همین ابتدا که درآغاز پروژه واکسیناسیون هستیم با این خاطیان به‌طور جدی برخورد نشود، این تخلف‌ها ادامه‌دار خواهد بود.

این خبر می‌افزاید: با دستور دکتر زالی رئیس ستاد مقابله با کرونا در تهران، رئیس بیمارستان مدرس به علت تخلف در توزیع واکسن برکنار شد. همچنین درخصوص بیمارستان ۱۵ خرداد که گفته می‌شد در آن واکسن‌خواری صورت گرفته، موضوع درحال بررسی است و تا عصر دیروز جمعه بروز تخلفات مرتبط با توزیع واکسن کرونا اثبات نشده است. همچنین، پیرو دستور شهردار تهران مبنی بر رسیدگی به موضوع واکسیناسیون کرونا در شهرداری تهران، مشخص شد یک نفر از مسئولان نواحی اقدام به تزریق واکسن از سهمیه واکسیناسیون کرده است که به همراه ۳ نفر از همکاران ذی‌ربط در ناحیه از سمت‌های خود عزل شدند. شهرداری تهران اعلام کرده که برای پیشگیری از رخ دادن چنین تخلفاتی مقرر شد اسامی کلیه بهره‌مندان از واکسن در سایت شفاف شهرداری تهران بارگذاری و پروتکل سختگیرانه تزریق با نظارت فنی شرکت شهر سالم و حراست کل شهرداری تهران اعمال شود.

رسوایی واکسنی! توضیحات علوم پزشکی مشهد و بهزیستی استان درباره تخلفات در تزریق واکسن سالمندان در ۲ مرکز مشهد و درگز 

دانشگاه علوم پزشکی مشهد و بهزیستی استان درباره تزریق واکسن به افراد غیر مرتبط در یک مرکز نگهداری سالمندان درگز و تخلف صورت گرفته در مرکزی دیگر در مشهد توضیحاتی ارائه کردند.

به گزارش فارس، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در باره مطالبی که در فضای مجازی مبنی بر تخلف در تزریق واکسن در یکی از مراکز سالمندان درگز مطرح شده بود، گفت: مراکز نگهداری سالمندان جزو اولویت یک دریافت واکسن بوده‌اند، اما نکته‌ای که در باره مراکز سالمندان به ویژه در شهرستان‌ها وجود دارد این است که این مراکز به صورت خانوادگی اداره می‌شوند و این موضوع نیاز به بررسی بیشتری دارد. رحیمی افزود: در موارد معدودی در خانه‌های سالمندان مشهد نیز تخلفاتی صورت گرفته بود که حراست دانشگاه علوم پزشکی در جریان قرار گرفت و برخورد کردیم.

وی گفت: هرکسی که واکسن کرونا دریافت کرده ،بر اساس کارت هویتی، اطلاعاتش ثبت شده و واکسیناسیون کادر درمان بر اساس احراز هویت انجام شده است. وی یادآور شد: متولی واکسن در مراکز سالمندان بهزیستی است و ما فقط واکسن را در اختیارشان می‌گذاریم. رئیس شبکه بهداشت و درمان درگز نیز در این زمینه گفت: در روند تزریق ۵۸ دوز واکسن کرونا به سالمندان این شهرستان تخلف صورت گرفته است و موضوع از طریق مراجع قانونی در حال پیگیری است. سلیمی در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس تحقیقات صورت گرفته مشخص شد تزریق واکسن به یکی از سالمندان به دلیل عارضه سکته امکان پذیر نبوده است و یک پزشک نیز از تزریق واکسن انصراف داده و این دو دوز واکسن به افراد غیرمرتبط تزریق شده است. دو دوز واکسن به یک کارمند بهزیستی و یک فرد نامشخص تزریق شده است و در صورتی که در این بین با کارمندان شبکه بهداشت تبانی صورت گرفته باشد، با متخلف برخورد خواهد شد.روابط عمومی بهزیستی استان نیز در خصوص تزریق واکسن به افراد غیرمرتبط در مرکز سالمندان در شهرستان درگز اطلاعیه‌ای صادر و نتیجه تحقیقات را اعلام کرد.

به گزارش فارس، در این اطلاعیه آمده است: تعداد ۵۸ دوز واکسن برای تزریق به مددجویان مقیم و پرسنل دو مرکز سالمندان در شهرستان درگز از سوی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به شبکه بهداشت و درمان این شهرستان تحویل شد. در پایان واکسیناسیون، مشخص شد به دلیل انصراف یکی از پزشکان مرکز از تزریق واکسن و نیز وجود بیماری زمینه‌ای در یکی از افراد مقیم که در نتیجه، این سالمند عزیز، شرایط تزریق واکسن را نداشته، دو دوز واکسن اضافی، برای این که ‌باید فوری مصرف می‌شد و گرنه به سرعت از بین می‌رفت، به دو فرد غیر مرتبط و خارج از فهرست اسامی اعلام شده به شبکه بهداشت و درمان، تزریق شده است. بنابراین موضوع در مرکز سالمندان مذکور، از سوی بهزیستی خراسان رضوی، شبکه بهداشت و درمان شهرستان، بهزیستی درگز و سایر دستگاه‌های مرتبط در دست پیگیری است و چنان چه تخلف، محرز شود، برخورد قانونی لازم با متخلفان صورت خواهد گرفت.

۶۱ هزار سالمند بالای ۸۰ سال زیر پوشش واکسیناسیون

مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ۶۱ هزار سالمند بالای ۸۰ سال در مناطق زیر پوشش این دانشگاه در استان واکسن کرونا دریافت می کنند. دکتر محمد احمدیان در گفت و گو با وب دا اظهار کرد: اطلاعات حدود ۳۴ هزار نفر از این سالمندان در سامانه سینا قابل رهگیری است. وی تصریح کرد: بقیه سالمندان به مراکز بهداشتی مراجعه نداشته اند بنابراین از طریق نام نویسی در سامانه کشوری به اطلاعات شان دسترسی پیدا خواهیم کرد و فراخوان خواهند شد.

وی نشانی سامانه کشوری برای فراخوان واکسن را ‌salamat.gov اعلام کرد. رئیس اداره مبارزه و پیشگیری از بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز گفت: ۵۵ هزار نفر از گروه های هدف در مناطق زیر پوشش این دانشگاه واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.

دکتر زهرا نهبندانی در گفت و گو با وبدا اظهارکرد: افراد واکسینه شده شامل کادر بهداشت و درمان، سالمندان مراکز شبانه روزی بهزیستی، پاکبانان، بیماران دیالیزی، مبتلایان به سرطان و جانبازان هستند. شایان ذکر است، در نخستین محموله واکسن های ارسالی سهم دانشگاه علوم پزشکی مشهد ۴۷۰ دوز، در دومین محموله سهم این دانشگاه هفت هزار دوز، در سومین محموله سهم دانشگاه پنج هزار و ۳۰۰ دوز و در چهارمین محموله سهم این دانشگاه ۳۳ هزار دوز است.

دسته ها :
شنبه یازدهم 2 1400


اکسیژن نیز در صنایع شیمیایی برای تخریب هیدروکربنها (ترکیبات کربن و هیدروژن) به محصولات کوچکتر هیدروکربن مانند اتیلن، پروپیلن و استیلن استفاده می شود که به نوبه خود برای تولید پلاستیک، رنگ و سایر محصولات استفاده می شود. میزان مصرف کک و میزان هوای دم، ورودیهای کوره بلند هستند که تابع سایر ورودی­ها مانند میزان مصرف پودر زغال، گاز طبیعی ، مازوت، آگلومره، سنگ ­آهن درشتدانه، آهن ­اسفنجی، قراضه، دمای هوای دم و اکسیژن هستند و با توابع و زیر نمایش داده می­شود. براساس اطلاعات حوزۀ مالی و اقتصادی کارخانه، در ذوب ­آهن بهطور تقریبی بهترتیب 33 و 15 % قیمت تمامشده برای تولید هر تن محصول نهایی نوردی، ناشی از هزینۀ کک و هزینۀ مواد اولیۀ ­آهندار کوره ­بلند است. ماده های شیمیایی مورد استفاده در تحقیقات به صورت کاملا جداگانه تولید می شوند و قیمت هر گرم از آن ها بسیار بالا است که فروخته نمی شوند. نتایج این تحقیق نشان می­دهد که نسبت بیشتری از مردان در مقایسه با زنان در فعالیتهای آبزی پروری فعالیت می­کنند و تقاضای روستائیان برای ماهی پرورشی به طور متوسط 21 کیلو گرم برای هر خانواده در ماه است که به نسبت سالهای قبل 16% رشد داشته است، همچنین نتایج تحقیق حاضر نسبت زنان پرورش دهنده ماهی به مردان 48 به 112 است و همچنین 60% افزایش مصرف ماهی در سبد مصرفی خانوارهای روستایی نشان می­دهد که با نتایج حاصل از تحقیق حاضر همپوشانی بسیار بالایی دارد.

این بدان معناست که شرکت هایی با وجه نقد متوسط و زیاد در شرایط نوسان قیمت نفت که در اقتصاد نفتی ایران، می تواند نشان دهنده نوسانات اقتصادی باشد سطح نگهداشت وجه نقد را برای استفاده از شرایط موجود افزایش می دهند. از نگاه زمین شناسی، مواد معدنی دسته ای از مواد تشکیل دهنده ی یکنواخت هستند. همه چیز روی زمین (و به احتمال زیاد در سایر نقاط عالم) که می توان آنها را زنده توصیف کرد ، وابستگی اساسی به ترکیبات آلی دارند. همچنین در شرکت­های با وجه نقد زیاد متغیرهای وجه نقد دوره قبل، پرداخت سود سهام، فرصت­های رشد، مخارج سرمایه، سرمایه خالص در گردش، نوسانات قیمت نفت و نوسانات نرخ بهره اثری معنادار بر میزان وجه نقد نگهداری شده توسط این شرکت­ها دارند. در نتیجه می توان بیان کرد که هرچه شرکت سطح وجه نقد بالاتری داشته باشد از فرصت های رشد بیشتری برخوردار بوده و بهتر می تواند از آن استفاده نمایید زیرا با افزایش سطح نگهداشت وجه نقد بر میزان ضریب تاثیر متغیر فرصت های رشد افزوده می شود. طبق مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC)، جوشاندن مناسب آب تصفیه نشده موثرترین روش است، اما این اغلب عملی نیست.

به عبارت دیگر این طبقه بندی، پایه ای برای تعیین تکلیف و طراحی روش دفع نهایی مواد زائد جامد صنعتی میباشد. با توجه به روابط رگرسیونی مذکور و نوع دادههای مورد استفاده، روش اقتصادسنجی مورد استفاده در این پژوهش، برآورد براساس دادههای تابلویی است. با توجه به نیاز صنعت مبنی بر نیاز به مواد اولیه شیمیایی، شرکت صنایع شیمیایی تهران تصمیم بر تامین بخشی از مواد اولیه شیمیایی مورد نیاز در کشور گرفته است. فروش مواد اولیه شیمیایی خوراکی صنعتی و بهداشتی بهترین اسانس خوراکی فرانسوی با مناسب ترین قیمت بازرگانی راد شیمی با توجه به سابقه فعالیت درباره کیفیت و قیمت اسانسها, اسانس وانیل مایع فرانسوی با بهترین کیفیت و بهترین قیمت در این اوضاع بازار پیشنهاد میدهد. مرکز فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی، فروش مواد آزمایشگاهی، فروش کیت تحقیقاتی و تجهیزات آزمایشگاهی از معتبر ترین برندهای دنیا از جمله سیگما آلدریچ، مرک آلمان، ترموفیشر، پرومگا، فلوکا و … و به مواد خالص شیمیایی و مخلوط ها (اغلب از مخلوط ها به عنوان ترکیب یاد می شود) به ویژه هنگامی که در آزمایشگاه یک فرایند صنعتی تولید و یا تصفیه اشاره ندارد. در تعریف دیگر، این مواد به عنوان مواد جامد، مایع، گاز، و یا پلاسما طبقه بندی می شوند که به همراه تغییر دما یا فشار بین حالت های مختلف ماده، جا به جا می شوند که در این بین اشکال مختلف انرژی از قبیل نور و گرما از این نظر ماده به حساب نمی آیند.

جهت آگاهی سریع از قیمت ماده های شیمیایی می توانید در صفحه اول سایت شرکت نمایندگی مرک در ایران درخواست خود را ثبت نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند و قیمت ها و انواع کیفیت ها را در اختیار شما قرار دهند. در حوزه خرید و فروش مواد شیمیایی،انسانس های خوراکی ، حلال های صنعتی یکی از دغدغه های مهم صاحبان صنایع شیمیایی، نوسانات قیمت مواد شیمیایی و همچنین عدم ثبات در بازار میباشد . 3- رابطه میانگین موزون هزینه سرمایه با ساختار سرمایه (میزان بدهی و حقوق صاحبان سهام) در 14 صنعت تایید شده است. گرجیان جلفایی (1388) تحقیقی با عنوان «شناسایی و رتبهبندی عوامل بازاریابی مؤثر بر صادرات فولاد ایران ازدیدگاه بازاریابی تجاری-صنعتی» انجام داد که یافتهها و نتایج پژوهش سهم و میزان تأثیر مواردی چون عناصر آمیختة بازاریابی (شامل قیمت تمامشده، محصول، ترفیع و توزیع)، رعایت استانداردهای کیفی و کیفیت فولاد تولیدی، انعطافپذیری عرضهکنندگان در شرایط فروش و ارتباطات بازاریابی را بر افزایش صادرات فولاد ایران نشان داده است. نویسندگان بر خود لازم میدانند از تلاش اعضای هئیت علمی گروه مطالعات توسعه و هئیت داوری در انجام و ارتقای کیفی این پژوهش تشکر کنند. در کشورهایی که به لیستی از مواد تشکیل دهنده محصولات نیاز دارند ، “ماده شیمیایی” ذکر شده به صورت صنعتی “ماده شیمیایی” تولید می شوند.

ادامه:

https://irchem.ir/industrial/

دسته ها :
شنبه یازدهم 2 1400
X