دسته
مطالب مفید
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 5753
تعداد نوشته ها : 55
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
GraphistThem260

حمید عمادی، در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است تزریق واکسن‌های کرونا به ویژه آن‌هایی که از نوع ویروس کشته شده نیستند و حاوی بخشی از پروتئین ویروس اند، موجب مثبت شدن آزمایش PCR شود؟، گفت: بروز چنین اتفاقی اصلا ممکن نیست و تزریق واکسن ربطی به مثبت شدن آزمایش PCR ندارد، البته ممکن است فردی هنگام تزریق واکسن کرونا در حال طی کردن دوره کمون بیماری بوده است و چند روز بعد از واکسن زدن علائم کووید در او بروز پیدا کنند و تستش هم مثبت شود، ولی این مثبت شدن ربطی به تزریق واکسن ندارد، چرا که از زمانی که ویروس وارد بدن بیمار می‌شود تا وقتی که علائم بالینی ظاهر شوند، ممکن است ۲ تا ۱۴ روز طول بکشد که ما به این بازه زمانی دوره کمون می‌گوییم و به علاوه اگر قبل از تزریق واکسن، ویروس کووید ۱۹ وارد بدن شود، واکسن نمی‌تواند جلوی بروز علائم بیماری را بگیرد و از این رو احتمال دارد، افرادی در این دوره واکسن تزریق کنند و بعد از بروز بیماری فکر کنند به دلیل تزریق واکسن تستشان مثبت شده است، در حالی چنین نیست و این دو به هم مرتبط نیستند.

بعد از تزریق واکسن چه زمانی در خون آنتی بادی تشکیل می‌شود؟

وی در پاسخ به این سوال دیگری مبنی بر اینکه بعد از تزریق واکسن چه زمانی در خون آنتی بادی تشکیل می‌شود؟، ادامه داد: معمولا در بهترین حالت ۲ تا ۳ هفته بعد از تزریق دز اول واکسن در بدن آنتی‌بادی تشکیل می‌شود و حتی در صورتی هم که بیمار شویم به طور طبیعی دو تا سه هفته طول می‌کشد تا بدن علیه ویروس آنتی‌بادی تولید کند و با تزریق واکسن به صورت آنی مصونیت ایجاد نمی‌شود و باید بازه زمانی ۲ تا ۳ هفته طی شود.

دز اول و دز دوم هر کدام چه میزان ایمنی در ایمنی ایجاد می‌کنند؟

این متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری در پاسخ به این سوال که دز اول و دز دوم هر کدام چه میزان ایمنی در مقابل ایجاد می‌کنند؟، افزود: واکسن‌های مختلف از لحاظ ایمنی بخشی با یکدیگر متفاوت هستند و برای مثال اگر ۴ هفته از تزریق دز دوم واکسن اسپوتنیک بگذرد، این واکسن ۹۲ درصد ایمنی ایجاد می‌کند و به همین مقدار آنتی‌بادی محافظت کننده در بدن تشکیل می‌شود و در واکسن‌هایی نظیر سینوفارم و بهارات که از نوع ویروس کشته شده هستند، این مقدار کمتر است و همه افرادی که واکسن می‌زنند به طور صد در صد در مقابل بیماری مصون نمی‌شوند.

چرا حتما باید واکسن بزنیم؟

وی اظهار کرد: با وجود اینکه همه به طور صد در صد در مقابل بیماری مصون نمی‌شوند پس چرا تاکید می‌شود که حتما باید واکسن بزنیم؟! دلیلش این است که درست است که احتمال ابتلا بعد از تزریق واکسن هم وجود دارد، اما در صورت ابتلا تا حد زیادی از شدت بیماری کاسته می‌شود و بیماری منجر به فوت نمی‌گردد و به طور کلی بعد از تزریق دز اول مصونیت کمی ایجاد می‌شود و پس گذشت ۴ هفته از تزریق دز دوم ثاتیرگذاری واکسن تکمیل می‌گردد، اما تقریبا هیچ واکسنی در دنیا مصونیت صد در صدی ندارد و به همین دلیل توصیه می‌شود افراد بعد از تزریق واکسن هم رعایت پروتکل‌ها را جدی بگیرند.

واکسن نما چیست؟

محقق اصلی پروژه واکسن کرونای سوبرانا (مشترک بین کوبا و پاستور ایران) در پاسخ به سوال دیگری در این خصوص که واکسن نما که در مطالعات بالینی همه واکسن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، چیست؟، توضیح داد: برای سنجش میزان کارایی واکسن برای مثال روی ۱۰۰ نفر مطالعات بالینی صورت می‌گیرد و به۵۰ نفر از آن‌ها واکسن و به ۵۰ دیگر آب مقطر تزریق می‌شود و کسی هم نمی‌داند که چه فردی واکسن و چه فردی واکسن نما تزریق کرده است، هر دو گروه از این افراد پیگری می‌شوند و اگر ۵۰ داوطلب بیمار شوند و ۵۰ نفر دیگر بیماری نگیرند و چانچه بعد از بررسی مشخص گردد، آن اشخاصی که بیمار نشده اند، واکسن زده اند، معلوم می‌شود که واکسن اثربخشی ۱۰۰ درصدی دارد.

وی اضافه کرد: به طور کلی واکسن نما از این جهت مورد استفاده قرار می‌گیرد که در دنیای واقعی و در شرایط مشابه افرادی که واکسن زده اند نسبت به آن‌هایی که واکسن تزریق نکرده اند در خصوص ابتلا به بیماری مقایسه شوند و چنانچه اشخاصی که واکسن زده اند بیمار نشوند و آن‌هایی که واکسن نزده اند، گرفتار بیماری شوند، ما متوجه می‌شویم که واکسن اثربخشی دارد.

این پزشک متخصص درپاسخ به سوالی در خصوص محتویات واکسن نما گفت: من از محتویات واکسن نما اگاه نیستم چرا که هر شرکت داروسازی و هر محققی ممکن است بنا بر شرایط از محتویات متفاوتی استفاده کند.

دسته ها :
چهارشنبه پنجم 3 1400

باتری گوشی جزء مهم ترین اجزای گوشی موبایل می‌باشد که هنگام خرید باید به آن توجه بسیار زیادی داشت .کیفیت عملکرد و طول عمر مفید باتری مهم ترین موردی است که در رابطه با باتری گوشی قابل اهمیت می‌باشد.امروزه با ورود باتری های لیتیوم یونی و لیتیوم پلیمری به بازار خرید گوشی توسط افراد کمی دشوار شده زیرا این باتری ها با تنوع مدل زیادی به بازار عرضه شده اند.

تخلیه شدن سریع شارژ باتری گوشی از بزرگترین دغدغه های کاربران گوشی های هوشمند  است ،زمانی که مشاهده کردید باتری عملکرد اولیه ی خود را از دست داده است و خیلی زود شارژ خالی می کند به این معنی است که عمر مفید باتری تقریبا به پایان رسیده و باتری بخش زیادی از ظرفیت خودرا از دست داده است.

دلایل بسیار زیادی برای کاهش کیفیت عملکرد باتری وجود دارد .در این مقاله قصد داریم روش هایی را جهت جلوگیری از خالی شدن سریع باتری را  برای شما بیان کنیم.امروزه بسیاری از امورات روزمره افراد با استفاده از گوشی انجام می شود و ما ساعات زیادی را صرف استفاده از گوشی ها خود می کنیم بنابراین باید به دنبال روش هایی باشیم که طول عمر مفید باتری گوشی را افزایش دهند و باتری بتواند بهترین عملکرد را برای ما داشته باشد.

 

جلوگیری از تخلیه سریع شارژ باتری گوشی

همانطور که همه ی ما می دانیم ،باتری های گوشی دارای ظرفیت های متفاوتی هستند.میزان طول عمر مفید باتری و سلامت آن کاملا به میزان ظرفیت باتری بستگی دارد.هنگامی که شما از گوشی خودت در مدت زمان بسیار طولانی استفاده می کنید در واقع از نیروی ذخیره شده توسط باتری استفاده  می شود به خاطر همین موضوع از  ظرفیت باتری کاسته می شود.

استفاده ی غیر معمول و بیش از حد گوشی می تواند از دلایلی باشد که شارژ  باتری گوشی شما به سرعت تخلیه شود.همچنین رعایت نکردن نکات مربوط به مراقبت از گوشی نیز می تواند جزء دلایل خالی شدن شارژ باتری باشد.اگر از روش های درستی برای نگه داری باتری خود استفاده کنید و برنامه های غیر ضروری و مخرب را از روی گوشی خود حذف نمایید  می توانید از تخلیه سریع شارژ باتری گوشی جلوگیری کنید.در ادامه ی این مطلب موثر ترین روش هارا در رابطه با جلوگیری از خالی شدن سریع باتری را برای شما عزیزان توضیح می دهیم.

۱۰ روش برای جلوگیری از خالی شدن باتری گوشی

·       از تصاویری با تم سیاه برای بک گراند گوشی خود استفاده کنید

·       استفاده کردن از قابلیت doze

·       استفاده کردن از برنامه greenify

·       قرار دادن میزان نور صفحه نمایشگر در حالت خودکار

·       کاهش مدت زمان نور صفحه نمایشگر

·       غیر فعال کردن ویبره گوشی

·       حذف کردن برنامه های مخرب و غیر ضروری

·       غیر فعال کردن حالت های اتصال گوشی موبایل

هرکدام از روش های بالا روی خالی نشدن سریع شارژ باتری گوشی شما تاثیر گذار هستند در ادامه در مورد هرکدام از روش های ذکرشده برای شما به صورت مختصر توضیح می دهیم.

 

 

جلوگیری از تخلیه سریع شارژ باتری گوشی موبایل

 

 

از تصاویری با تم سیاه برای بک گراند گوشی خود استفاده کنید

از آن جایی که صفحه نمایشگر گوشی های هوشمند امروزی از نوع آمولد است (صفحه های آمولد زمانی روشن هستند که بخواهند تصاویری با نور زیاد را نمایش دهند)می توانید از تصاویری که تم سیاه یا تیره دارند استفاده کنید زیرا در این حالت پیکسل های صفحه نمایش خاموش می شود و تاثیر بسیار زیادی روی کاهش مصرف انرژی باتری دارد.

استفاده کردن از حالتDoze

قابلیت dozeبیشتر در گوشی های اندروید وجود دارد .این قابلیت به باتری کمک می کند تا بتواند انرژی زیادی را ذخیره کنید.وقتی این حالت فعال است باتری تمام انرژی خود را ذخیره کرده و هیچ استفاده ای از آن نخواهد کرد‌.برای مواقعی که می خواهید انرژی باتری خود را نگه دارید استفاده کردن از این فناوری بسیار کارآمد است.

استفاده از برنامه Greenify

 

نرم افزارهای بسیار زیادی برای کنترل و مدیریت نیروی باتری گوشی وجود دارد اما اپلیکیشن greenify نسبت به بقیه برنامه ها بهتر و پیشرفته تر می باشد که  بر روی کاهش مصرف انرژی باتری تاثیر بسزایی دارد با نصب این برنامه بر روی گوشی خود ‌میتوانید درصد زیادی از مصرف انرژی باتری را کاهش بدهید و همچنین از وجود یک سری برنامه که باعث مصرف بیش از حد انرژی باتری می شوند آگاه شوید.

 

قرار دادن میزان نور صفحه نمایشگر در حالت خودکار

استفاده از این قابلیت بسیار مورد توجه قرار گرفته است وقتی نور صفحه نمایشگر گوشی را در حالت خودکار قرار دهید میزان نور صفحه با توجه به محیط تنظیم می شود و میتواند تاثیر بسیار زیادی در کاهش مصرف انرژی شارژ باتری داشته باشد.بنابراین نور صفحه نمایشگر گوشی خود را همیشه در حالت خودکار بگذارید تا باتزی کم تر مصرف شود.

کاهش مدت زمان نور صفحه نمایشگر

وقتی از گوشی استفاده می کنید و سپس آن را کنار می گذارید مشاهده می کنید که صفحه نمایشگر گوشی بعد از چند ثانیه تا چند دقیقه خاموش می شود هر چقدر مدت زمان روشن بودن صفحه نمایشگر بیشتر باشد میزان مصرفانرژی  باتری نیز بیشتر خواهد بود بنابراین جهت کاهش مصرف انرژی باتری می توانید مدت زمان روشن بودن صفحه نمایشگر را خودتان تنظیم کنید معمولاً بین ۱۵ ثانیه تا یک دقیقه زمان مناسبی است. تا حد امکان سعی کنید بعد از اینکه از گوشی خود استفاده کردید به وسیله دکمه ی پاور گوشس صفحه نمایشگر گوشی را خاموش کنید.

 

غیر فعال کردن ویبره گوشی

فعال بودن حالت ویبره گوشی می‌تواند باعث افزایش مصرف انرژی باتری شود زیرا موتور های ویبره برای کارکردن نیاز به انرژی زیادی دارند و زمانی که گوشی شما در حالت زنگ زدن ویبره میزند نیروی بسیار زیادی از باتری خارج می شود. اگر می‌خواهید مصرف انرژی باتری گوشی خود را کاهش دهید پیشنهاد می شود که حالت ویبره را در قسمت گوشی خود غیر فعال کنید.

 

حذف برنامه های مخرب و غیر ضروری

یک سری برنامه ها و نرم افزارها روی گوشی شما نصب شده است که معمولاً از آنها استفاده زیادی نمی کنیدو این برنامه باعث مصرف بسیار زیاد انرژی باتری می شوند. به شما توصیه می کنیم که همه ی برنامه هایی را که به آن هااحتیاجی ندارید را از روی گوشی خود حذف نمایید تا میزان مصرف  انرژی  باتری گوشی خود را کاهش دهید.

 

غیر فعال کردن حالت های اتصال گوشی موبایل

گوشی های هوشمند امروزی معمولا دارای قابلیت هایی مثل بلوتوث وای فای و موقعیت مکانی هستند. این قابلیت ممکن است به طور اتوماتیک روشن شود و کاربر هیچ  اطلاعی از روشن بودن آنها نداشته باشد که باعث مصرف زیاد انرژی باتری می شود. بنابراین در قسمت تنظیمات گوشی رفته و حالات اتصال گوشی را از حالت خودکار خارج کنید  تا میزان مصرف انرژی باتری کمتر شود.

 

در این مقاله۸ روش جلوگیری از تخلیه سریع شارژ باتری را برای شما توضیح دادیم تا شما بتوانید با استفاده از این روش ها از مصرف بیش از حد انرژی گوشی‌ها جلوگیری کنید.

 

خرید باتری اصلی موبایل

برای خرید باتری اصلی موبایل و با ضمانت به سایت معتبر فونی شاپ مراجعه کنید.

دسته ها :
چهارشنبه پنجم 3 1400
علی اکبر صالحی گفت: با اشاره به اتمام مهلت سه ماهه ضبط دوربین‌های مستقر آژانس و تماس تلفنی صبح امروز با رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی افزود: مذاکرات ۴+۱ که در وین در جریان است تصمیم جمهوری اسلامی ایران بر این قرار شد که تا یک ماه دیگر برنامه‌ها ضبط شود و این مصوبه، حوالی ظهر در تماسی تلفنی به جناب آقای گروسی ابلاغ شد.

وی به خبرگزاری صدا و سیما گفت: ما هیچ بیانیه مشترکی این بار نداریم و این تصمیم نظام را ابلاغ کردیم و امیدواریم در این فرصت داده شده مذاکرات به نتیجه مورد نظر برسد.
رئیس سازمان انرژی اتمی درخصوص ادامه غنی سازی ۶۰ درصد افزود: غنی سازی ۶۰ درصد، ۲۰ درصد و ۵ درصد همچنان ادامه دارد و میزان انباشت ذخایر اورانیوم ۲۰ درصد ما بالای ۹۰ کیلوگرم است که بر اساس قانون مصوب مجلس باید در یکسال به ۱۲۰ کیلوگرم می‌رسید و الان بعد از حدود ۴ ماه به ۹۰ کیلو گرم رسیده است.
صالحی گفت: میزان اورانیوم ۶۰ درصد ما بالای ۲.۵ کیلوگرم رسیده است و اورانیوم ۵ درصد ما هم بالای ۵ تُن است و فعالیت‌های هسته‌ای ما همچنان ادامه دارد.
دسته ها :
دوشنبه سوم 3 1400

همانطور که می دانید باتری یکی از مهم ترین اجزای سخت افزاری گوشی است که باید به آن توجه ویژه ای داشت و با استفاده از بهترین روش ها از آن مراقبت کرد،.ساختار باتری های گوشی به گونه ای است که پس از گذشت زمان ضعیف می شوند و ظرفیت خود را از دست می دهند. برای این که بتوانید از باتری به مدت طولانی استفاده کنید و  عمر باتری گوشی را افزایش دهید راهکار ها ی بسیار زیادی وجود دارد.

روش های زیادی   وجود دارد برای این که شما بتوانید میزان ذخیره انرژی باتری گوشی خود را افزایش دهید و از زود شارژ خالی کردن آن جلوگیری کنید.‌ با توجه به پیشرفت تکنولوژی ، گوشی های هوشمند از امکانات بسیار خوبی برخوردار هستند.در گوشی های هوشمند امروزی یکسری قابلیت وجود دارد که شما می توانید با فعال کردن آن ها میزان نگه داری و ذخیره ی  انرژی را توسط باتری افزایش دهید و به عمر باتری گوشی خود بی افزایید.

اگر باتری گوشی اندروید شما می تواند میزان بسیار زیادی شارژ ذخیره کرده و  و در مدت طولانی این میزان شارژ را نگه دارد به این معنی می باشد که باتری از سلامت کامل برخودار بوده و هنوز ظرفیت خود را از دست نداده است و می تواند عملکرد بسیار خوبی در مدت زمان طولانی برای شما داشته باشد.یکی از قابلیت هایی که برای افزایش میزان شارژدهی باتری در گوشی های هوشمند وجود دارد؛ حالت ذخیره ی نیروی باتری موبایل است که در صورت فعال شدن می تواند از زود خالی شدن باتری جلوگیری کرده و باعث افزایش عمر مفید باتری شود.شما عزیزان می توانید با فعال کردن این قابلیت روی گوشی خود میزان چشم گیری از شارژ باتری خود را ذخیره کنید.

 در این مقاله قصد داریم در مورد حالت ذخیره نیروی باتری توضیحاتی بدهیم  و  نحوه ی فعال کردن این قابلیت را به شما عزیزان آموزش دهیم.

چرا باید حالت ذخیره نیروی باتری گوشی را فعال کنیم؟

زمانی که به شارژر دسترسی ندارید و می خواهید شارژ باتری شما دیر تر خالی شود می توانید گزینه ی حالت ذخیره ی نیرو را فعال کنید تا شارژ گوشی دیر تر مصرف شود.زمانی که گوشی موبایل در این حالت قرار می دهید سرعت و عملکرد گوشی کم تر می شود اما میزان شارژ بیشتری در باتری ذخیره می ماند و گوشی در مدت زمان بیش تری روشن است و می توانید از آن استفاده کنید.

در مواقعی که گوشی  روی حالت ذخیره نیرو باشد بیشتر قابلیت های گوشی غیر فعال و خاموش می شود.به عنوان مثال اگر گزینه ی موقعیت مکانی شما روشن باشد،زمانی که گوشی را در حالت ذخیره نیروی باتری قرار دهید این گزینه به صورت خود به خود غیر فعال می شود و دیگر نمی توانید از آن استفاده کنید.در واقع زمانی که گوشی در حالت ذخیره نیرو باشد نمی توانید از اکثر قابلیت گوشی مثل اتصال به اینترنت ،بلوتوث و... استفاده کنید.

توصیه می شود از این قابلیت خیلی زیاد استفاده نکنید زیرا می تواند برای گوشی مضر باشد .پیشنهاد  می شود در زمانی که میزان انرژی باتری رو به اتمام است و شما نیاز دارید که حتما گوشی روشن بماند گوشی را در حالت ذخیره نیرو باتری بگذارید. شما می توانید به دو صورت دستی و خودکار این قابلیت را روی گوشی خود فعال نمایید.در ادامه نحوه ی فعال کردن این گزینه رو با شما آموزش می دهیم.

آموزش تنظیم حالت ذخیره نیرو

 

1.     ابتدا وارد تنظیمات گوشی اندروید خود شوید و روی گزینه ی Device care   را انتخاب کنید.

2.     سپس روی گزینه ی battery را انتخاب کنید.

 

3.     یک صفحه برای شما باز می شود در آنجا  گزینه power mode  را انتخاب کنید.

4.     گزینه ی medium power saving  را فعال کرده و گزینه ی apply  را انتخاب کنید.و منتظر شوید تا گوشی شما در حالت ذخیره نیرو باتری قرار بگیرد.

شما  می توانید با انجام مراحل بالا گوشی اندروید خود را در حالت حالت ذخیره نیرو باتری قرار داده و شارژ باتری خود را ذخیره کنید.به این نکته توجه داشته باشید که در صورت فعال بودن این حالت قادر نخواهی بود از قابلیت های گوشی استفاده کنی،د هم چنین فعال بودن حالت ذخیره ی نیرو سبب کند شدن عملکرد گوشی های اندروید می شود.

 

در صورتی که تمام موارد ذکر شده را انجام دادید و باز هم باتری گوشی شما خیلی زود خالی شد به این معنی می باشد که باید هرچه زودتر نسبت به تعویض باتری خود اقدام کنید.

خرید باتری اصلی موبایل

برای خرید انواع باتری موبایل اصل و باکیفیت به فروشگاه اینترنتی فونی شاپ مراجعه کنید .تمامی باتری ها دارای یک هفته مهلت تست و شش ماه گارانتی تعویض میابشد.

 

 

 

دسته ها :
دوشنبه سوم 3 1400
X