دسته
مطالب مفید
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 5755
تعداد نوشته ها : 55
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
GraphistThem260

یکی از مشکلاتی که در روکش های پارچه رخ می دهد پریدگی رنگ بر اثر تابش نور خورشید است . معایب روکش پارچه ای: یکی از مشکلاتی که در روکشهای پارچه رخ میدهد پریدگی رنگ بر اثر تابش نور خورشید است. در اکثر این روکشها در بخش تکیهگاه و وسط روکش از پارچه استفاده میشود که این نوع از روکش را به ایدهالترین نوع تبدیل کرده است. اصولا ماشین در معرض آفتاب قرار می گیرد و روکش ها نیز به مرور زمان کمرنگ می شوند . ــ یک روکش صندلی با کیفیت باید نسبت به تغییرات دما و ساییدگی دوام بیشتری داشته باشد و با مرور زمان کمتر دچار تغییرات شود. از دیگر مزیت های این نوع روکش ها نسبت به روکش های چرمی دوام بیشترو راحتی بالاتر آنهاست. بسیاری از کسانی که برای ماشین خود دنبال روکش می گردند در انتخاب بین روکش چرمی و یا پارچه ای تردید داشته و نمی توانند محصول مطابق با نیاز خود را انتخاب کنند.

و اما بحث اصلی و دقیق تر رنگ تریم یا داخل خودرو هست. رنگ داشبورد ها معمولا رنگ هایی هستن که رنگ اصلی تریم خودرو رو مشخص می کنن. حالا روکش پشتی را بیندازید و تا پایین بکشید و بالشتک ها را نیز بر روی صندلی و یا همان پشتی فشار دهید تا جا بیفتد. می پرسن رنگ روکش رو با داخل ماشین ست کنیم یا با بدنه ماشین؟ پیشنهاد مینینیم به شما خودروداران گرامی این است که برای این منظور از یک فرایند منطقی پیروی کنید یعنی با توجه به رنگ کمربند ایمنی خودروتان عمل کرده و یا روکشیهایی را برای صندلیهای خودرویتان خریداری کنید که همرنگ آن باشند و یا به سراغ محصولاتی بروید که رنگشان با رنگ کمربند ایمنی اتومبیل شما در تضاد باشد. ــ قبل از خرید روکش در صورت امکان بهتر است آن را روی صندلیهای خود پیاده کرده و از نظر ظاهر و راحتی آن را تست کنید تا خرید مطمئن تری داشته باشید. آن دسته از روکشهایی که وزن بالاتری دارند نسبت به روکشهای سبک، طول عمر بیشتری داشته و عملکرد بهتری دارند و نیز کمتر دچار پارگی و ساییدگی میشوند، پس بهتر است در هنگام خرید به جنس پارچه حتما دقت نمایید.

ــ چرمهای صنعتی: این نوع چرم از لحاظ قیمت، به نسبت چرم طبیعی بسیار به صرفهتر است و حتی میتوان گفت که ماندگاری و طول عمر بیشتری نیز دارد. ــ طرح روکش: به خاطر داشته باشید که طرح پارچه یا چرم نیز مهم میباشد، استفاده از طرحهای شلوغ برای خودروهای رسمی پیشنهاد نمیشود، شاید استفاده از طرحهای شلوغ یا در سایز بزرگ برای خودروهای اسپرت مناسب باشد، اما به طور مثال استفاده از این طرحهای برای روکش صندلی خودروهای دولتی یا شرکتی مناسب نمیباشد. نکات مهم و کاربردی که هنگام خرید روکش صندلی خودرو باید به آن ها توجه داشته باشید. اول از همه جنس و بعد ضخامت چرم مورد استفاده از عوامل مهم انتخاب روکش صندلی هایی از جنس چرم هست. بیشتر روکشهای موجود در بازار شاید به نام چرم و به جنس نایلون به شما فروخته شوند پس بهتر است که حتما در خرید خود از جنس و تضمین کیفیت روکش خود اطمینان حاصل نمایید. ــ رنگ متضاد: روش بعدی استفاده از تضاد میباشد در این روش شما با استفاده از رنگهای متضاد میتوانید روکش مناسب را انتخاب کنید، به عنوان مثال شما خودرویی با رنگ مشکی دارید، هر چند استفاده از رنگ مشکی برای خودرو شما میتواند مناسب باشد، اما میتوان با استفاده از رنگ قرمز جلوه بهتری به خودرو شما داد، همچنین میتوانید از ترکیب این دو رنگ که بارها ثابت شده است ترکیب برندهای است استفاده کنید.

شاید این روش ساده باشد، اما در تمامی موارد صحیح نمیباشد، مثلاً این روش در خودروهایی با رنگ قرمز در اکثر موارد کاربرد چندانی ندارد و یا حداقل باید با رنگهای دیگری مانند مشکی ترکیب گردد تا جلوه بهتری پیدا کند. فرارو- تمام افرادی که به طور مرتب از خودرو استفاده میکنند و یا اینکه خودروی شخصی دارند، احتمالاً با مقولهای به نام روکش خودرو آشنا هستند. در بخش قبل گفتیم که این نوع روکش مقاومت و طول عمر بالایی دارد که همین طور نیز هست، اما متأسفانه در مقابل خراش و ساییدگی مقاومت کمتری دارد که میتوان با استفاده اصولی از آن جلوگیری نمود. با چند برابر شدن قیمت خودرو مسلما شما هم در تلاش هستید تا طول عمر لوازم و قطعات اتومبیل را افزایش دهید. همان طور که می دانید انواع روکش صندلی خودرو تنوع بالایی دارند که قیمت هرکدام از آن ها بستگی به کیفیت و کارایی آن ها دارد. 

منبع:

https://behnikan.ir

دسته ها :
سه شنبه یازدهم 8 1400
X