دسته
مطالب مفید
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 9399
تعداد نوشته ها : 62
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
GraphistThem260

اگر می خواهید برای خرید مکمل های دارویی مانند مکمل های عفونت زنان اقدام کنید، می توانید به سایت دکتر کیوان آقامحمدپور مراجعه کنید. همچنین می توانید یک پد پانسمان (گاز) آغشته به مخلوط سیر و روغن را مدتی روی زگیل بگذارید. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ ویروس HPV یا پاپیلوما ویروس، یک بیماری مقاربتی است که بیش از ۱۰۰ نوع دارد. شکل ظاهری آن به صورت گوشتی یا گل کلمی است و درمان آن به خصوص برای بانوان ضروری است زیرا در مواردی منجر به سرطان دهانه رحم می شود. درمان آن گاهی اوقات سخت است و اگر سیستم ایمنی مختل شود، تعداد آن افزایش پیدا می کند. دوران نقاهت بعد از جراحی بستگی به محل و تعداد زگیل های تناسلی دارد. درد بعد از عمل با لیزر نسبت به جراحی سنتی بسیار کمتر و میزان خونریزی نیزکمتر است همچنین میزان عود کمتر است. بعد از آن می توان دارو را به وسیله آب و صابون ضعیف شست.

بیشتر افراد وقتی در مورد از بین بردن خال و یا زگیل صحبت می کنند اولین نکته ای که به ذهنشان می رسد این است که از روش های درمانی با الکترولیزر استفاده کنند. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و فراهم شدن امکانات تازه در خصوص روش های درمانی ضایعاتی مانند خال و یا زگیل ها، درمان با لیزر ساده ترین و بهترین روش بدون درد برای درمان به حساب می آید. تظاهرات بالینی زگیل­ های تناسلی خارجی می­تواند بر اساس اندازه، تعداد و محل زگیل­ ها، بسیار متفاوت باشد. این ماده حاوی اسید است و مشابه با داروهای موجود در داروخانه ها، می تواند به از بین بردن ویروس ها کمک کند. اسید سالیسیلیک را امتحان کنید. با داشتن رابطه جنسی با شخصی که به HPV آلوده است ، می توانید HPV دریافت کنید. بنابراین داشتن یک زندگی سالم تنها میتواند به بدن شما کمک کند تا از خودش در مقابل HPV محافظت کند اما تنها راه جلوگیری از ابتلا به این بیماری پرهیز از رابطه جنسی است. پس همین جا می توان به این نکته اشاره کرد که در صورت داشتن رفتار جنسی ایمن و توجه به سلامت جنسی می توان ار ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

هر دو نوع واکسن باید قبل از اینکه فرد از نظر جنسی فعال شود تزریق شود، زیرا قبل از قرار گرفتن در معرض HPV موثرتر هستند. از آنجایی که این بیماری به شدت سرایتی است، معمولا با اولین تماس جنسی سریعاً به بدن فرد منتقل میگردد و به دنبال آن زائدههایی در اطراف ناحیه ی تناسلی و مقعد به وجود میآید. زگیل تناسلی در زمان بارداری به جنین منتقل نمیشود و خطری جنین را در زمان بارداری تهدید نمی کند. خیر. این ویروس از طریق تماس پوستی ناحیه تناسلی منتقل میشود و هرکسی که به لحاظ جنسی فعال است ممکن است به آن مبتلا شود. شما ممکن است در اولین تماس جنسی خود به این ویروس مبتلا شوید. این ویروس کشنده نیست و شاید اولین واکسن ضد سرطان دنیا همین واکسن باشد. احتمالا مصرف دارو برای درمان زگیل تناسلی در مردان و زنان، که غالبا شامل پماد زگیل تناسلی و کرم می باشد، اولین اقدام پزشک شما است. برای تشخیص قطعی ابتلا به این ویروس آزمایشاتی وجود دارد، این تست شامل آزمایشات DNA است. چه واکسن زده باشید و چه نه، تست پاپ اسمیر مرتب به شما کمک میکند که ناهنجاری های دیگر ناشی از این ویروی را تشخیص دهید.

این آزمایش به طور مستقیم به دنبال مواد ژنتیکی (DNA) HPV در یک نمونه از سلولها می باشد. آنها ممکن است از یک محلول اسیدی ملایم استفاده کنند که به دیده شدن بیشتر زگیل کمک می کند. جهت دسترسی به بخشهای مختلف مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که شما می توانید با پزشک معالج خود برای انتخاب نوع درمان مشورت کنید به عنوان مثال برای برخی از انواع زگیل ها که به مرحله حاد رسیده است، درمان با لیزر کفایت نمی کند و بایستی تا حتما از درمان با الکترولیزر استفاده کنند. همچنین پزشک می تواند یکی از دو روش درمانی موضعی را برای تسریع در برداشتن زگیل ها اعمال کند. برش زگیل: با تشخیص پزشک، ابتدا بی حسی موضعی انجام می شود؛ سپس زگیل با وسایل مخصوص جراحی برش داده خواهد شد. بله زگیل مقعدی هم مانند سایر بیماری های موضعی درمان پذیر است. درست است که این ویروس باعث سرطان دهانه رحم میشود که بیماری مختص زنان است اما این ویروس همچنین میتواند منجر به سرطانهای آلت تناسلی مردانه و مقعد و سر و گردن شود.

اطلاعات بیشتر:

https://irurology.com/%D8%B2%DA%AF%DB%8C%D9%84-%D8%AA%D9%86%D8%A7%D8%B3%D9%84%DB%8C-%D9%88-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF/


دسته ها :
جمعه اول 11 1400
X